В Мароко има възможност да се повозите на каруци, теглени от волове, да отидете на екскурзия в Атласките планини, да покарате ски (в Оукаймеден, на около 70 км. от Маракеш се намира най-добрият ски курорт). На по-ниска надморска височина се предлагат услугите - возене на сал около Атласките планини, риболов, каране на сърф и уиндсърф и др.
Рабат
Четвъртият от императорските градове е любопитна смесица от дълго минало и високомодернизирано настояще. Най-известното сдание в града е Тур Хассан - недовършените минарета на голямата джамия. Тук се намира и Мавзолеят на Мохамед V, бащата на настоящия президент и Музеят на традиционните иззкуства. Зад стените на града са останките на древния град Сала, където се намира най-хубавият археологически музей в Мароко. Множеството от ресторанти, барове и кафенета предлагат всички видове бира, кебап, пица, и сладолед, които можете да поискате.
Казабланка
Определено не е място за спане и губене на време. Това е най-големият град и индустриален център на Мароко. От всички градове на света Холивуд избра да увековечи точно Казабланка за вход към класическото, екзотичното и колониалното. Този пристанищен град бил в дълбок упадък, докато французите решили да го претворят с широки булеварди, обществени паркове и красиви сгради. Заслужава си да видите старата част на града, джамията Хасан II, площада Мохамед V и др.
Маракеш
Един от най-важните културни центрове на Мароко е известен с пазарите и фестивалите си. Сърцето на града е дворецът Джема ел Фна, огромен площад в старата част. На всеки ъгъл тук ще срещнете жонгльори, разказвачи на приказки, фокусници, дресьори на змии, акробати и др.
Танжер
Освен че е завладяващ град и известно пристанище, Танжер е и дом на някои от най-хитрите мошеници по света. Центърът на града Петит Соко е обект на вниманието на посетители. Освен това туристите привлича и дворецът на някогашния султан, строен през XVII век, а днес превърнат в музей. Намиращият се наблизо Музей на американската легация напомня, че Мароко е първата страна признала американската независимост.
Антон Дойков